Zaglądają, podglądają.

środa, 20 kwietnia 2011

Gotowe!

Ufff... Trwało, ale zostało zakończone i mogę wreszcie pokazać, jak wyglądają moje rabaty po przeróbkach. Na lewej niewiele zmian, tylko kosmetyka. Zdjęcia robione z góry wymagały mocnego wychylenia z tarasu, a barierka niziutka,a ja mam lęk wysokości...

Na prawej skończone układanie kamieni, kamyków i kamyczków, usunięte trzmieliny, posadzone bukszpany, a zamiast iglaka w donicy, już jest kolejny bukszpan. Na razie efekt mnie zadawala, zobaczymy jak długo to potrwa.

Nie wiadomo kiedy zazieleniły się berberysy w żywopłocie. Są równie efektowne, co potwornie kłujące. No, ale nie będę się czepiać, w końcu były prawie za darmo.

Temperatura rośnie i ogród nabiera coraz większego uroku. Już niedługo nadejdą ciepłe wieczory i takie widoki będę mogła oglądać nie tylko z okna. Ilekroć patrzę na rozlewisko o zmroku, przypomina mi się określenie Ani z Zielonego Wzgórza - "Jezioro Lśniących Wód". Och, gdzie te czasy, kiedy czytałam tę książkę, a nazwę zapamiętałam.
Gorączka przedświąteczna rozpoczęta, a ja zamiast szaleć z porządkami i piec mazurki siedzę w rabatkach.
Pozdrawiam przedświątecznie i radośnie, miłej pracy życzę.

4 komentarze:

 1. Noo, zazdroszczę Ci takich widoków. Na samą myśl o ciepłym wieczorze w ogrodzie z taaakim widokiem ogarnia mnie tęsknota za chwilą spokoju i szczęścia. Jutro wyjeżdżam z Warszawy by delektować się wolnością w moim Zaciszu. Pozdrawiam cię cieplutko. Życzę cudownych Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten typ tak ma:-))) My tez siedzimy w rabatkach...Coś czuje, że z mazurkami będzie krucho w tym roku... ( ale sernik chyba upiekę )
  Serdeczne życzenia na Święta!

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz gdzie siedzieć w Twoim coraz ładnijszym ogrodzie i podziwiać taaakie widoki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale pięknie! Jesteś bardzo pracowita i przyjemnie popatrzeć na efekty tej pracy. Aż zaczęły targać mną wyrzuty sumienia w stosunku do mojego ogródka.

  OdpowiedzUsuń