Zaglądają, podglądają.

czwartek, 22 sierpnia 2013

Kociokwik nabrał stylu.

Pomalowałam sobie świat, na żółto... - jak w piosence...

... i na niebiesko.


Przy okazji na różowo.


Troszkę czerwono.

I biało.


 A nawet tęczowo - motylkowo.

I srebrzyście.
Czyli kociokwik absolutny. Nie mam, bo się nie da - u mnie się nie da, bo w magazynach ogrodniczych i w małych ogrodach się da - rabat utrzymanych w jednym, góra dwóch, trzech kolorach.
Mam jedną, tylko jedną, za to dużą ,typowo kwiatową rabatę. I kogo mam z niej wyrzucić?
Nikogo.
Mogłam nie siać jadowicie żółtych aksamitek, ale są pełne wspomnień, musiałąm. Cynobrówki dla M, bo lubi. Też musiałam. Trawy, podobno rozplenice, ale głowy nie dam, tak ładnie kołysze wiatr. Nagietkami zapełniłam jakieś puste miejsce... No i rośnie sobie to wszystko jak chce, obok siebie, ze sobą i zaczyna mi przypominać klasyczna angielską rabatę. Tak sobie w każdym razie zaczęłam wmawiać, a nawet wyobrażać.
Bo: są krzewy, byliny, cebulowe, kwiaty jednoroczne, nie ma iglaków, a są trejaże z powojnikami i groszkiem. Zachowałam zasady? Zachowałam, a raczej zachowały się same. Wprawdzie w tle zamiast ceglanego muru rosną iglaste, ale...
... przy  bujnej  wyobraźni... Prawie jak na zdjęciach Kasi B., a Kasia wie!
Pozdravka.14 komentarzy:

 1. Rzeczywiście angielsko u Ciebie jak u Kasi B. Pięknie jak zawsze....
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Żywioł, ot co. Pięknie Gaju.
  U mnie jest wsiowo i kolorowo, i tak ma być.
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 3. Zasady, zasadami, a ja lubię kolorowo, jak jest u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gaju nagietki są piękne. W duecie z kamieniaczkiem wyglądają jeszcze ładniej.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak w bajce jest u Ciebie w ogrodzie . Szczerze mówiąc aż zazdroszczę bo u mnie w tym roku ogród wyglada fatalnie i czasami to płakac mi się chce na jego widok.Moja niesprawność sie przeciąga i bardzo odbija się to pracach w ogrodzie i obejściu.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubie taki kociokwi jak piszesz, sama mam podobny wiec jestem za... nie sposob z tylu pieknych dekoracyjnych kwiatow wybrac tylko niektore, wszak inne by sie obrazily :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. przepięknie tak jak lubie - różnorodnie i motylowo, mam nadzieję, że kiedyś i mi będzie dane oglądać takie widoki, podziwiam za piękno i ogromną pracę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ u Ciebie pięknie i kolorowo. Zazdroszczę!!!!! . U mnie z braku czasu klęska-;( kwiatowa. Ale liczę że ten ostatni deszcz poprawi kondycję moich kwiatów i trawnika.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Piekniście u Ciebie, wysmakowanie, elegancko powiedziałabym nawet. Kolory daja po oczach i tylko ich zapachu brak. Niech to wszystko trwa jak najdłużej i cieszy oczy. To przecież nagroda za trud pielęgnacji. To chwile, które napełniaja energia i blaskiem na nadchodzące chłodne, mniej barwne pory roku.
  Serdecznie Cię Gaju pozdrawiam i gratuluję naprawdę cudnego ogrodu!:-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bajkowy ogród serdecznościpozdrawiam
  http://pamietnikg.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 11. Rabaty tak powinny wyglądać:) Przepych kolorów to jest to! U Ciebie właśnie tak jest:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń